Garanti İlaçlama

Pireler Nasıl Yok Edilir?

Kan emerek beslenmelerini gerçekleştiren parazitler arasında pireler de yer almaktadır. Üremek için de kana ihtiyaç duyan bu parazitler kısa sürede çoğalabilme özelliğine sahiptirler. Bu sebeple bir an önce yok edilmeleri şarttır. İnsan, kedi, köpek, tavşan, kuş, koyun gibi canlılar üzerlerinde bulunan ve bu canlılardan her yere sıçrayabilen pireler ile mücadele için pire ilaçlama yaptırılmalıdır.

Ufak yapılara sahip olmaları sebebi ile kişilerin bireysel olarak yaptıkları müdahaleler pirelerden kurtulmak için etkili değildir. Bu haşereler ancak pire ilaçlama işlemleri sayesinde yok edilebilir. Pire ile mücadele için her alanda uygulanabilmesi mümkün olan ilaçlamada sıvı ilaçların kullanılması daha iyi sonuçların alınmasını sağlar. Buharlama ya da püskürtme ile yapılan pire ilaçlama, alanların durumlarına bağlı olarak tercih edilir.

Kokulu sıvı ilaçların insanlara temasları sonucunda sağlık problemleri yaşanması sebebi ile kesinlikle pire ilaçlama öncesinde birtakım önlemler alınması gerekmektedir.

  • Varsa çocuklarınızın oyuncakları kesinlikle poşetlere konulup kaldırılmalıdır.
  • Açık gıdaların ağızları kapatılarak, saklanmalıdır.
  • Evcil hayvanlar pire ilaçlama sırasında alandan çıkartılmalıdır.
  • Varsa akvaryum da taşınamayacak büyüklüğe sahip ise üzerleri ıslak havlu ile örtülmelidir.
  • Pire ilaçlama sırasında alandan halıların, koltukların çıkarılmasına gerek yoktur. Çünkü bu gibi yerlerde de pire olma ihtimali vardır.

Pire ilaçlama için 2 saat kapalı kalması gereken alan, yarım saat havalandırılmadan sonra yeniden kullanıma açılabilir. Basit ve etkili bir yöntem olan sıvı ilaçlama, pireler ile mücadele için kalıcı sonuçlar alacağınız bir yöntemdir.

Pireleri nasıl yok ederim?

Pireler kan emerek beslenen oldukça ufak haşerelerdir ve yakalanıp yok edilmeleri oldukça zordur. bu nedenle bu haşereler fark edildiklerinde bireysel yöntemlerle zaman kaybetmek yerine, haşere ilaçlama firmaları ile irtibat kurarak, pire ilaçlama yaptırılmalıdır.

İnsanlarda, kedi, köpek, kuş gibi canlılarda görülen pirelerden kurtulmak, insanların kişisel ve ilkel yöntemleri ile mümkün değildir. Çünkü bu haşerelerin görülmeleri bile çoğu zaman imkansızdır. Aşırı kaşıntılar ile fark edilen pireler, ısırdıkları vücutlarda bu kaşıntılara neden olurlar. Ardından ciltlerde, hassaslığa bağlı olarak kızarıklık, kabarıklık, cilt hastalıkları, kalıcı yaralar da görülebilmektedir. Bu gibi pire ısırığı belirtileri ile karşılaşıldığında sağlık kuruluşlarına başvurularak tedaviler ihmal edilmemelidir ve her alana geçebilme ihtimali olan pire ile mücadele için alanlara pire ilaçlama uygulatılmalıdır.

Pire fark edildiği anda, koltuk, halı, kilim, elbiselerde de olabileceği için muhakkak ki her yere ulaşabilecek pire ilaçlama işlemleri uygulatılmalıdır. İnsanlar “Pireleri nasıl yok edebilirim?” gibi düşüncelerle zaman kaybetmek yerine acil şekilde haşere ilaçlama firmaları ile irtibat kurarlarsa, kısa sürede bu haşere sorunlarına son verildiğini göreceklerdir. Aksi halde çok kısa sürede sayıları yüzlerceyi bulabilen pirelerden kurtulmak zorlaşacaktır. Ve bu haşereler daha da tehlikeli hale gelecektir.

Pire ilaçlama insanlara bulaşabilecek humma, verem, tifüs gibi hastalık virüsleri taşıyıcı olan pirelerden kurtulmak için kalıcı olacak tek çözümdür. Bu nedenle görüldükleri ya da fark edildikleri anda hemen bir haşere ilaçlama firması ile görüşerek, uygun pire ilaçlama yaptırılmalıdır. Pire ile mücadele için sıvı ilaçlar buharlama ya da püskürtme şeklinde kullanılır. Bu sayede ilaçlar, bu haşerelerin yoğun olarak bulundukları yerlere ulaşabilmektedir.

Garanti ilaçlama ile görüşülerek, istediğiniz alanlara uygun pire ilaçlama hizmetini 7/24 sağlamanız mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir