Garanti İlaçlama

Profesyonel Böcek İlaçlama

Dönemsel olarak insan sağlığı açısından böcek ilaçlama operasyonunun yapılması zorunlu bir ihtiyaç halindedir. Fakat böcek ilaçlama yaptırmak için güvenilir, garantili ve profesyonel böcek ilaçlama şirketleriyle çalışmak büyük önem taşımaktadır. Garanti Böcek İlaçlama şirketi işinde uzman kadrosuyla 7/24 ulaşılabilir müşteri hizmetleriyle İstanbul, İzmir ve Kocaeli böcek ilaçlama yapar. Bu illerin her ilçesinde müşterilerine profesyonel böcek ilaçlama hizmeti sunar.

Sağlık Bakanlığı ve TSE onaylı ilaçlarıyla insan sağlığını ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan Garanti Böcek İlaçlama şirketi profesyonel böcek ilaçlama operasyonlarıyla sektörün lideri halindedir.

Profesyonel böcek ilaçlama nasıl yapılır?

İlaçlama operasyonlarının sağlıklı ve etkili olabilmesi için ilaçlamadan önce işinde uzman kişilerin mekân incelemesinde bulunması gerekir. Oluşan ve giderilmesi istenen böcek türünün, mekânın büyüklüğü ve durumunun tespit edilmesi gerekmektedir. Tespitten sonra hangi ilaçlama türünün yapılacağı kararlaştırılıp, kullanılacak olan ilacın hazırlanması yapılır.

İlaçlama yapıldıktan sonra kontrollere devam edilmesi gerekir. İlaçlama işleminden sonra kontrol edilen alan gerekli ise bir kez daha ilaçlanmalıdır.

İlaçlama Çeşitleri Nelerdir?

İlaçlama çeşitleri genel olarak,

  • Kokulu İlaçlama
  • Kokusuz İlaçlama
  • Jel İlaçlama
  • Fare İstasyonu şeklindedir.

Böcek türü, yoğunluğu, ilaçlama yapılacak alanın büyüklüğü, açık veya kapalı olma durumuna göre hangi ilaçlama çeşidinin yapılacağı belirlenir.

Genel olarak kullanılan ve halk arasında da et etkili çözüm olarak bilinen ilaçlama çeşidi “kokulu ilaçlamadır” Kokulu ilaçlama neredeyse her böcek türü üzerinde etki göstermekte olup kesin sonuç vermektedir. Böcek yoğunluğunun fazla olduğu alanlarda ve açık alanlarda kullanılan yöntem yüzde yüz memnuniyet sonuçludur.

Ev, ofis, garaj, apartman, şirket vs. gibi böcek yoğunluğunun az olduğu ve kapalı alanlarda “kokusuz ilaçlama” yöntemi kullanılmaktadır. Kokusuz ilaçlama kokulu ilaçlama kadar etkili ve kesin sonuçlu bir ilaçlama türüdür. Kapalı alanda yapıldığından dolayı aktif bir şekilde bulunan böcek çeşitlerinin yuvasının içine kadar etki göstermektedir. İlaçlama işleminin ardından belli bir süre sonra böcek yumurtalarına karşı ilaçlama işleminin tekrarlanması gerekmektedir.

Kokulu ve kokusuz ilaçlama işlemi esnasında sağlık açısından ilaçlama yapılan alanda bulunulmaması daha güvenlidir. Jel ilaçlama için aynı şey geçerli değildir. Jel ilaçlama yapılan mekânı terk etmeye gerek yoktur. Jel ilaçlamanın yapıldığı alanlar genel olarak kapı pervazları, çatlaklar, pencere pervazları, delikler ve dolap içleridir. İlaçlamanın yapılacağı alanlar uzman kişiler tarafından belirlenmelidir. İlaçlamanın içerisinde bulunan imidakloprid kimyasalı sayesinde böcekleri kendisine çeker. İlacı yiyen böcek yuvasına gider ve yuvasının içerisinde ölür. Vücudunda zehri bulunduran ölü böceği diğer böcekler yediğinde zehir onlarında bünyesine geçer ve ölüm gerçekleşir. Döngü şeklinde devam eden işlem 1-2 hafta içerisinde tam sonuç verir. Bu yöntem uzun süreli ve kalıcı bir yöntemdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir