Garanti İlaçlama

Salyangoz İlacı

Bitki ve sebzelere zarar veren salyangozlar; bahçe ve tarla gibi alanlarda sık görülen bir haşere olduğu gibi iç mekanlarda da bulunabilmektedir. Salgıladığı sıvının üzerinde kayarak hareket eden bu haşereler, yağmurdan sonra ortaya çıkmakla birlikte, çok sıcak havalarda sıvılarının kuruması nedeniyle ölmektedir. Bitki ve yeşilliklere önemli ölçüde zarar veren bu haşereleri yok etmek için salyangoz ilaçlama yaptırmak gereklidir. Ancak salyangozdankurtulmak için kullanılan haşere ilaçları, bitkilere zarar vermeyecek nitelikte olmalı ve aynı şekilde insan sağlığı açısından da sorun yaratmamalıdır. Sümüklü böcek olarak da bilinen bu haşereler, açık alanlardaki sebzelere zarar verebildiği gibi; sebze halleri ve restoran, yemekhane gibi gıda alanlarında da zararlara yol açmaktadır.

Marul ve kıvırcık başta olmak üzere, toprakta yetişen yapraklı bitkilere zarar vererek çürümelerine neden olan salyangoz, bilhassa ilkbahar ve sonbahar aylarında çok sık görülen bir haşeredir. Yaz aylarında sıcaktan kuruyan, kış aylarında ise salgıladığı enzimler kuruduğu için ölen bu haşereler, hızlı bir üreme hızına sahip olduğundan, açık alanlarda ciddi tehlike arz etmektedir. Kaliteli ve sağlık bakanlığının onayını almış salyangoz ilaçları kullanılarak yapılan salyangoz ilaçlama işlemleri ile bu haşerelerden kurtulmak mümkün olacağı gibi; bireysel şekilde yapılan veya kalitesiz ilaçlar ile uygulanan teknikler, sümüklüböcek ile mücadele için sonuç vermeyecektir.

Salyangoz İlaçlamada Kullanılan Teknikler

Salyangoz ilaçlama uygulamalarında, sıvı ilaçlar kullanıldığı gibi, bu canlılar ile mücadele edebilmek için genellikle buharlama tekniği kullanılır. Ancak açık alanlarda yapılan haşere ilaçlama işlemlerinde, ekinlere ya da toprağa olumsuz etkilere yol açabilecek kimyasallar karışmaması için, kullanılan ilaçlar konusunda dikkatli olmak şarttır. Sağlık bakanlığı onayı taşımayan sümüklüböcek ilacı ya da zirai nitelikteki ilaçlar ile yapılan salyangoz mücadelesi, ekim alanlarına önemli ölçüde hasar verebileceği gibi, çevre sağlığı açısından da tehdit oluşturacaktır.Profesyonel salyangoz ilaçlama firmaları tarafından hizmet aldığınız takdirde bu gibi problemlerle karşılaşmayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir