Garanti İlaçlama

Şantiye İlaçlama

İnşaat alanları ve çeşitli tadilatların yapıldığı alanlarda sıkça rastlanan haşere türlerine karşın ilaçlama yapılması gerekmektedir. Bu alanların içinde en çok ilaçlama yapılan yer şantiyelerdir. Şantiye ilaçlama oldukça zor bir işlemdir. Bu konuda mutlaka profesyonel bir ilaçlama şirketinden destek alınması gerekmektedir.

Şantiyelerde En Sık Rastlanan Haşere Türleri

Şantiyelerde en sık rastlanan haşere türlerinin başında, tahtakurdu, pire, bit, lağım faresi, kakalak, hamamböcekleri türü gelmektedir. Haşerelere karşı ilaçlama yapılmadığı zaman sayıları giderek artmaktadır. Haşerelerin şantiye alanlarında daha çok konuşlanmasının sebepleri arasında, haşerelerin doğal yaşam alanlarının istila ve tahrip edilmesinden dolayıdır.

Haşere ve diğer böcek türleri, su ve besin kaynağı arayışları için insanların yaşam alanlarını seçerler. Bu arada kapalı mekanlarda üreme evrelerini gerçekleştirerek beklemede kalırlar.

Mücadele ve Yöntemler Nelerdir?

Haşerelere karşı alınması gereken tedbirlerin başında ilaçlama uygulamaları gelmektedir. Şantiye alanlarında en sık tercih edilen sistemlerden biri de sıvı ilaçlama sistemidir. Bu yöntem karma haşereler üzerinde oldukça etkili ve tesirlidir.

  • Kokulu İlaçlama
  • Kokusuz İlaçlama
  • Fare İstasyonu ve Düzenekleri
  • Sıvı İlaçlama
  • Jel İlaçlama

İlaçlama Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

İlaçlama yapacağınız alanlarda haşerelerin tespitini yapmak uzman işidir. Piyasada ucuz fiyatlara satılan ilaçları tercih edip zehirlenme ve diğer alerjik reaksiyonlara tutulmayın. İlaçlama hizmetini almadan önce firmanın Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olup olmadığına mutlaka bakın. 7/24 hizmet sunan kurumsal firmaları tercih etmeniz daha doğrudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir