Garanti İlaçlama

Şişli Pire İlaçlama

Ahhh pireler… O küçücük bedenleriyle ne işler çevirirler. Kanla bulaştırma özelliğine sahip olan pireler insandan insana ya da hayvandan insana kan yoluyla mikrop taşıyarak birçok hastalığa sebep olurlar. 2 mm boyunda olan pireler dikey ve yatay olmak üzere 15 cm sağa ve sola kolaylıkla zıplayarak evin her yerine hızla yayılabilirler. O yüzden pirelerle mücadele etmek için şişli pire ilaçlama kurumunu sizin için aradık ve pireden profesyonelce nasıl kurtulabileceğiniz hakkında önemli bilgiler aldık.

Şişli Pire İlaçlama İle Pirelere Kesin Çözüm

Sizlere bit ile pirenin farkını öncelikle açıklayalım. Kan ile beslenen asalak hayvan türü olan pire ve bitlerin en ayırt edici özelliği pirelerin bitlerden daha yaramaz olmasıdır:) Bitler yapıştıkları yerde kalırlar ama pireler öyle değildir. Kanatsız olan pireler zıplayarak bayağı bir yol kolayca kat edebiliyorlar. Ayrıca pireler hemen hemen her gün 20-25 kez yumurtlayarak hızla çoğalmaktadırlar. Yaklaşık 2,5 yıl ömür süren pireler hakkında bir önemli bilgi daha hemen paylaşalım. Tifüs, humma ve dizanteri virüsü yayan pireler Ortaçağ’da Avrupa’da büyük ölümlere sebep olmuştur. Hatta istatistiklere göre her dört kişiden birinin pireler yüzünden öldüğü kayıtlara geçmiştir. Bu kadar tarihi ve bilimsel bilgiden sonra son teknolojiyle şişli pire ilaçlama ile pirelere kesin çözüm bilgisini vererek nasıl yapıldığını açıklayalım.

Pirenin ebatına aldanmayıp ölüme sebep olduğunu dikkate alarak pireye karşı kesin çözümü olan uygulamaları hemen dikkate almalıyız.  Pire ilaçlama uygulaması şayet açık alanlarda yapılıyorsa sırt pompası kullanılarak püskürtme yöntemiyle yapılıyor.  İşyeri ve gibi alanlarda ise dumanlama tekniği yapılarak kesin çözüm elde edilebiliyor.

Peki Pire İlaçlama Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Pire mağdurları şöyle gelin. İlaçlama yapılırken mağdur olmamanız için nelere dikkat etmeniz gerektiğini hemen sizlere açıklayalım. Öncelikle uzmanlar tarafından pirenin bulunduğu ortamdaki diğer canlılara kesinlikle zarar verilmeyecek ilaçlar kullanılmalıdır. İlaçlama yapıldıktan sonra yumurtalarda ki pireler yumurtadan çıkması beklenerek tekrar ilaçlama yapılır böylece kesin çözüme ulaşılır. İlaç seçimini yaparken pirelerin bağışıklığının bulunmadığı ilaçların olmasına özellikle dikkat edilir. İlaçlama yapıldıktan hemen sonra ortam temizlenerek evcil hayvanlar pire şampuanıyla yıkanır.

Garanti ilaçlamayla pirelere karşı kesin zafer elde ederek hijyenik ve sağlıklı yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Pire evinizden gitmişken pire kadar sorunları da deve yapmamanızı tavsiye ederek bugünkü yazımızı sonlandıralım…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir