Garanti İlaçlama

Sivrisinek İlaçlama

Sivrisinekler kan ile beslenen haşerelerdir. Uçabilen haşereleri yakalayarak etkisiz hale getirmek oldukça zordur. Sivrisineklerle mücadele etmenin en doğru yolu profesyonel böcek ilaçlama hizmeti almaktır. Sivrisinekler ağız kısımlarında bulunan uzun iğneleri sayesinde üzerinde bulunduğu canlının kanını kolayca emerek beslenirler. Sivrisinek ilaçlama yaptırmak için bizi hemen arayabilirsiniz.

Havada çiftleşen sivrisinekler kan emdikten sonra dişi sivrisinek yumurtlama aşamasına geçer. Bir dişi sivrisinek tek sefer de 500 adet yumurta bırakabilir. Dolayısıyla bu canlılar hızla üreyerek çoğalmaktadırlar. Sivrisinekler yoğun olarak yaz mevsiminde yaşantımızı olumsuz olarak etkileselerde her mevsim sivrisinek problemleriyle karşılaşmak mümkündür.

Sivrisinek ilaçlama neden önemlidir?

Genellikle sıcak havalarda daha çok ortaya çıkan sivrisinekler pis su birikintileri, bataklık, çöplükler, kanalizasyon gibi pis ortamlarda barınabilirler bu sebeple birçok mikrobun taşıyıcılığını yaparlar. Kan emerek beslenen sivrisinekler aynı zamanda meyve ve sebze sularıyla da beslenerek yaşarlar.

Günün çoğu kısmını dinlenerek geçiren bu haşereler en çok geçe saatlerinde aktif olarak görülürler. Sivrisineklerin ısırdığı bölgelerde kaşınmaya bağlı kızarıklık ve şişlik görülür.Sivrisinek ilaçlama uygulamaları ile sivrisineklerden gelebilecek zararlardan korunmanız oldukça kolaydır.

Sivrisinek ile bulaşan hastalıklar;

 • Humma
 • Sıtma
 • Fil hastalığı
 • Grip
 • Ateşli hastalıklar
 • Fil hastalığı
 • Beyin iltihabı

Yaşam sürdüğünüz alanlarda yer edinen sivrisineklerden kısa sürede güvenli yöntemlerle kurtulmak için profesyonel bir böcek ilaçlama firmasından sivrisinek ilaçlama hizmeti almanız yeterli olacaktır. Haşere türüne göre doğru ilaçlar ve ilaçlama yöntemlerinin belirlenmesi çok önemlidir. Aksi takdirde haşereler etkisiz hale gelmeyeceği gibi insan sağlığı da yanlış kullanılan ilaçlar nedeniyle tehlikeye girecektir. Uzman ekibimiz ve özel ilaçlama yöntemlerimizle kesintisiz sivrisinek ilaçlama hizmeti sunmaktayız.

Sivrisinek ilaçlama şirketleri arasında en kaliteli ve güvenilir hizmeti 7 gün 24 saat olarak Müşterilerimize ekonomik ilaçlama fiyatları ile sunmaktayız.

SİVRİ SİNEKLER İLE İLGİLİ SORULAR VE CEVAPLARI

 • Sivri sinekler nasıldır?

Sivri sinekler kanatlı uçan canlılardır. Kan emerek beslenen sivrisinekler, 6 adet uzun bacaklara sahiptirler. Baş kısmında bulunan bir  çift anten sayesinde, iletişimini sağlar ve yiyeceklerin yerini bulmak için kullanır. Dişi sivrisineklerin beslenmesi ve üreyebilmesi için kan emmeye ihtiyaçları varken, erkek sivrisinekler meyve ve sebzelerin suları ile beslenirler.

 • Sivri sineklerin zararları nelerdir?

Sivri sinekler kan emerek beslenen canlılardır ve insanlardan kan emerek beslenirler. Bu yolla insanlara birçok hastalık bulaştırırlar. Sivrisineklerden insanlara bulaşan hastalıklardan bazıları, ateşli hastalıklar, nil humması, fil hastalığı, sarıhumma, cilt hastalıkları ve grip virüsü gibi hastalıkları insanlara bulaştırırlar.

 • Sivri sinek ilacı olarak ne kullanılır?

Sivri sinekler ile mücadelede bireysel yapılan ilaçlamalar yetersiz kalacaktır. Sivrisinek ilacı olarak ilaçlama şirketleri tarafından yapılan sıvı kokulu ilaçlama yöntemi ile yapılan Sivrisinek ilaçlaması etkili olacaktır.

 • Sivrisinek ile mücadele ne zaman yapılmalı?

Sivrisinek ile mücadele sabah gün doğarken veya akşam güneş batarken yapıldığı takdirde daha iyi sonuç alınır. Çünkü bu saatlerde sivrisinekler daha aktiftirler.

 • Sivri sinek nerede bulunur?

Sivrisinekler özelikle suya ihtiyaç duydukları için yaşam alanı olarak sulu ortamları seçerler.Pis suların akarlarında, nemli ortamlarda, sulak yerlerde, gölet kenarında, ve durgun su kenarlarında daha çok bulunurlar.

 • Sivri sinek nasıl kontrol altına alınır?

Sivri sinekler çok çabuk çoğalan ve çok çabuk üreyen canlılar olması nedeniyle kontrolleri zor olan canlılardır. Sivrisinekleri kontrol altına almak için bataklık gibi sulu ortamlardan arınılmalı ve ciddi çalışan yasal ilaçlama firmaları ile çalışılmalıdır.

 • Sivri sinek ne zaman daha çok görülür?

Sivri sinekler sıcak mevsimlerde ve sıcak havalarda daha aktif olup, soğuk  ve yağışlı mevsimlerde ise pasiftirler. Hatta kış aylarında hiç sivrisinek görülmez.

 • Sivri sinek insanı ısırınca bedeninde ne olur?

Sivrisinekler insanı ısırınca bedeninin ısırılan yerinde kızarıklık, kaşıntı, hafif apse oluşur. Özellikle geceleri uykuda iken insanları ısıran sivrisinekler, insanları uykularından uyandırarak zor bir gece yaşatırlar

 • Sivri sinek yumurtasını nerelere bırakır?

Sivrisinekler yumurtadan çıkan yavrularının ölmemesi ve su ihtiyacının rahat karşılanması için toprağın nemli kısımlarına ve sulak alanlara bırakırlar.

 • Sivri sinek ile mücadelede ferdi çalışmalar yeterli midir?

Sivri sinekler ile mücadele profesyonellik ister ferdi yapılan ilaçlama veya korsan çalışan, işini bilmeyen kişiler tarafından yapılan ilaçlama asla yeterli değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir