Garanti İlaçlama

Sivrisinek ilaçlaması ne zaman yapılır?

Sivrisinekler kan emerek beslenen haşere grubunda olan canlılardır. Üremek için kana ihtiyaç duyarlar ve sıcakları sevdiklerinden dolayı yaz aylarında havaların ısındığı dönemlerde görülürler. Bu dönemlerde yapılan sivrisinek ilaçlaması sonrasında daha etkili sonuçlar alınmaktadır. Sıcak havalarda aktif olan bu haşereler soğuk havalarda ise pasif olarak yaşamlarını sürdürürler.

Kış aylarında sivrisineklerle karşılaşılma oranı oldukça azdır. İlkbahar ve yaz aylarının gelmesi ardından, özellikle kırsal kesimlerde bataklık, atık sular, kanalizasyon, göletlerde bulunan bu haşerelerden kurtulmak, mikrop ve virüs taşıyıcı oldukları için oldukça önemlidir. Çünkü kan emdikleri kişilere bu virüsleri bulaştırdıklarında ciddi hastalıkların oluşmasına sebep olmaktadırlar. Bu gibi olumsuzluklara engel olunabilmesi için haşere ilaçlama firmaları tarafından her alanda uygulanabilecek sivrisinek ilaçlama hizmeti alınmalıdır.

Sivrisinekler Nerelerde Çoğalır?

Sivrisinek uçarak hareket eden haşerelerdir. Bu yüzden geceleri aktif olduklarında, çıkardıkları vızıltılar sebebi ile insanları çok fazla rahatsız etmektedirler. Hem psikolojik hem de sağlık açısından zarar demek olan bu haşerelerden kurtulmak için profesyonel yardımlara gerek duyulmaktadır. Çünkü bireysel olarak sivrisinek ile mücadele imkansızdır. Çok hızlı şekilde gözden kaybolabilmeleri yakalanıp yok edilmelerini zorlaştırmaktadır. Sivrisinek ilaçlama yaptırılarak kolayca sorunlarına son verilebilecek olan bu haşerelerden kurtulmak için haşere ilaçlama firmaları ile görüşülmelidir.

Sivrisinek ilaçlaması, sisleme ya da boyama yöntemleri ile gerçekleştirilmektedir. Sisleme yöntemi, bu haşerelerin aktif oldukları geç saatlerde yapılmalıdır. Sıvı ilaçların püskürtme yolu ile uçuşan sivrisineklere uygulanması ile gerçekleşen bu ilaçlama, sivrisinek ile mücadele için oldukça etkilidir.

Boyama yöntemi ise, ilaçlar hazırlanırken içlerine şeker ve glikoz katılması sebebi ile sivrisineklerin boyaya yapışması ve ölmesi şeklinde gerçekleştirilen bir uygulamadır.

Her iki yöntem de sivrisineklerden kurtulmak için oldukça etkili sonuçlar vermektedir ancak bu sonuçların kalıcı ve sağlıklı olabilmesi için her zaman Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olarak hizmet veren haşere ilaçlama firmaları tercih edilmelidir. Garanti ilaçlama olarak sizlere bu hizmeti sunmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir