Garanti İlaçlama

Sivrisinekler Neden Kan Emer ?

Sivri sinekler, kan emerek beslenen canlılar arasında yer almakla birlikte, çıkardığı vızıltılı ses ile kolaylıkla tanınan ve kirli alanlarda gezinen çift kanatlılar arasında yer alır. Genellikle bataklıklarda yaşayan bu haşereler, yaz aylarında hemen her bölgeye larva bırakarak hızlı bir şekilde çoğalmaktadır. Kapalı alanların yanı sıra açık alanlarda da sıklıkla görülen sivrisinek kan emdiği yerde uyuşturucu bir salgı bırakarak, hem kanamayı hem de acıyı önler. Bu nedenle sivrisinek ısırığı, vücutta belli belirsiz şekilde hissedilir.Sivrisinek ile mücadelede en kalıcı çözüm yolu sivrisinek ilaçlama şirketleri tarafından hizmet almaktır.

Sivrisinek kanı sever

Kan emerek beslenen diğer haşere türlerinde olduğu gibi sivrisinekler de virüs taşıyıcılığı yapmaktadır. Yakın geçmişte oluşan sıtma hastalığının en bilinen nedeni olan sivrisinek, birçok insanın ölümüne neden olmuştur. Sivrisinek ile mücadele için ilaçlama yaptırmak büyük öneme sahip olduğu gibi bu haşerelerden kurtulmak için kullanılan ilaçların kaliteli olması ve solunum yollarında olumsuz etkiye neden olmayacak nitelikte olması son derece önemlidir. Basit sinek ilaçları, bu haşerelerin kısa süreli kayboluşunu sağlasa da, birkaç saat sonra sinek problemi tekerrür edecektir. Bu nedenle sivrisinek ilaçlama işlemleri, basit sinek ilaçları yerine, kaliteli ve etki düzeyi yüksek olan; koruyuculuk sağlayan ilaçlar kullanılarak yapılmalıdır.

Sivrisineklerden kurtulmak için yapılan sivrisinek ilaçlama uygulamalarında, kullanılan ilaçların kalitesi kadar, uygulama yöntemleri de büyük öneme sahiptir. Buharlama veya püskürtme tekniği ile yapılabilen sivrisinek ilaçlama için insan sağlığı açısından ve çevre bakımından sakınca içermeyen nitelikte ilaçlar kullanılarak gerçekleştirilmelidir. Marketlerden temin edilen ilaçlar ile yapılan ilaçlamalar sağlık sorunlarına ve maddi zararlara neden olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir