Garanti İlaçlama

Tahta Haşereleri

Tahta haşerelerinin birçok türü mevcuttur. Ağaç kurdu, tahta böceği, ağaç yiyen böceği, mobilya böceği gibi isimlerleriyle bilinirler. Bu haşereler İnsanları ısırmazlar tahta haşereleri, evinizde bulunan ahşap ve tahta mobilyalarınızı kemirerek çürümesine neden olurlar. Rahatsızlık veren bu sesler evinizde tahta haşerelerinin olduğunun göstergesi olabilir Aktif olan bu haşerelerin seslerini çoğu zaman gece duymamız mümkündür. Tahta kurdunun yaşam süresi; yaklaşık olarak dört ile altı haftadır.

Tahta haşereler doğadaki yaprak, ağaç gibi bitkilerde de görülür. Tahta haşereler kemirdiği bitkilere büyük zararlar verip hızla ürerler.  Haşere ile mücadele oldukça zordur.

Tahta haşereleri ilaçlama

Yaşam alanlarınızda yer alan mobilyaların içlerini kemirerek ilerleyen haşerelerden kurtulmak için mutlaka haşere ilaçlama firmaları ile iletişime geçilmelidir. Yumurtlayarak çoğalan tahta haşereleri, yumurtalarını eşyaların çatlak ya da boşluk olan kısımlarının içlerine bırakırlar. Tahta haşereleri sıcak ortamlarda yaşamayı çok severler özellikle iş yeri, ev gibi kapalı ortamları tercih ederler. Bu canlıların eşyalarımızda sayıları çoğaldıkça verecekleri zarar daha fazla olacaktır. Tahta haşerelerden kurtulmak, bireysel olarak yapılacak bir durum değildir. Çok geç kalmadan profesyonel haşere ilaçlama firmaları ile anlaşıp yardım alınmalıdır. Diğer türlü tahta haşereleri, bir süre sonra eşyalarınızı kullanılmaz duruma getirebilir. Bu canlıların milyonlarca türü bulunmaktadır. Haşereler sadece kapalı alanlarda bulunmaz, tarla, bahçe, park gibi mekanlarda da çokça karşılaşmak mümkündür.

Tahta haşereler, ağaçların nemli ve daha yumuşak olduğu dönemlerde, ağaç yiyen böcekleri ağaçların gövdesine yerleşerek  bu kısımlar da yuva yaparak ürerler. Ormanların içinde bulunan çokça ağacın gövdesine yerleşen tahta böcekleri, ağaçlardan yapılan mobilyaların üretilmesi ile birlikte evlerimize kolaylıkla ulaşabilirler.

Sağlık bakanlığından onaylı, alanında uzman kişilerle çalışan bir firmayla irtibata geçmek çok önemlidir. Böylece, doğru ilaç ve ilaçlama yöntemiyle yaşam alanlarınıza yerleşen tahta haşerelerinden kurtulmanız çok kolay olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir