Garanti İlaçlama

Tahta Kurdu

Yaşadıkları alanlara göre boyları farklı olan ağaç kurdu yaklaşık olarak 1-2 cm kadardır. Ağaç kurdu yuvasını daha çok tahta maddelerinin içlerine, ağaç içlerine, ahşap malzeme kullanılan eşyaların içlerine yaptıkları için bireysel mücadele zordur ve sonuçsuz kalır. Ağaç kurdu ilaçlama şirketleri ile görüşülerek ağaç kurdu ilaçlama yaptırılmalıdır. Ormanlarda, bahçelerde, evlerde, ofislerde görebileceğimiz bu canlıların kişilere sağlık sorunları açısından zararları yoktur. Ancak birçok maddi kayıpların sebepleridirler. Evde bulunan mobilya eşyalarına ya da ahşaptan yapılma herhangi bir eşyaya verdikleri zararlar kişiler için büyük rahatsızlık demektir.

Evlerimizde görebileceğimiz ağaç kurdu halk arasında farklı isimlerle tanınabilir. Ahşap kurdu, tahta böceği, ağaç böceği, mobilya böceği, ağaç kemiren, ağaç delen, mobilya kurdu bu isimlerden bazılarıdır. Adından da anlaşılacağı gibi ağaç üzerinde ya da tahta üzerlerinde bulunur. Evlerde parkelerde, mobilyalarda, ahşap eşyalarda görülen ağaç kurdu bu eşyalara oyuklar açarak zarar verir. Bu sırada yedikleri sonrasında ağaç tozları ve talaşları eşyaların etraflarına dökerler. Döşeme tahtalarının çökmesine sebep olacak zararlar da verirler. Rutubetli, çürümüş odunlar daha fazla saldırıya uğrayan kısımlardır. Bu durum gözle görülemeyebilir. Ancak genellikle geceleri aktif oldukları için seslerini net şekilde duyabiliriz. Ağaç kurdu ilaçlama zordur. Mutlaka ağaç kurdu ilaçlama şirketleri ile irtibat kurulmalıdır.

Ağaç kurdu üremesi diğer haşere türleri gibi yumurtalama ile gerçekleşir. Her üreme sırasında 80-100 adet, özellikle ahşap eşyaların yıpranmış kısımlarına yumurta bırakırlar. Ağaç kurdu sayısının fazlalaşması görülebilecek zararlarının artmasına neden olur ve bu durumda her geçen gün ağaç kurdu ile mücadele zorlaşır.  Açık ya da kapalı alanlarda yapılacak ağaç kurdu ilaçlama sayesinde bu sorununuza çözüm bulabilirsiniz. Bağ, bahçe, tarla, çiftlik, orman gibi alanlara ya da ev, ofis gibi yerlere profesyonel ilaçlama şirketleri tarafından doğru ilaçlar kullanılarak ağaç kurdu ilaçlama yaptırılmalıdır.

AĞAÇ KURDU İLACI VE AĞAÇKURDU İLAÇLAMASI

Garanti ilaçlama 7/24 her haşere türünde olduğu gibi ağaç kurdu ile mücadele durumunda da sizlere hizmet vermektedir. Ağaç kurdu ilaçlama için kullanılan ilaçlar muhakkak ziraat mühendisleri tarafından üretilmiş olmalıdır. Ayrıca yanlış ilaçlama yapılması hem maddi kayıplara sebep olur hem de kesin sonuçlar vermez. Kimyasal maddelerin de kullanıldığı birçok ilaçlar her yerde satılabilmektedir. Kişiler ağaç kurdu için bireysel mücadele ettikleri durumlarda bu tür ilaçları alarak bazı yöntemler uygularlar. Bu hiç doğru değildir. Büyük bir zaman kaybı yaratacak olan bu tarz yöntemler, canlıların sağlıklarına da zarar verecektir. Ayrıca ağaç kurdu haşeresi, mobilya ya da tahta içlerinde oldukları için çoğu zaman görülmezler. Bu durum da bireysel mücadeleyi zorlaştırır. En etkili ve kesin çözüm ağaç kurdu ilaçlama olacaktır.

TAHTA KURDU İLE ALAKALI AKLIMIZA TAKILAN SORULAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir