Garanti İlaçlama

Tahtakurusu Zehirli Midir?

Tahtakurusu zehirli midir? Kan emici özelliğe sahip tahtakurusu ile temas haline geçmek ciddi zararlara yol açabilir. Küçük yapıda olan ve insanları ısırarak kan emen özelliğe sahip bu haşere türü ile geleneksel yollar ile baş etmek mümkün değildir. Profesyonel firmaların tahtakurusu ilacı ile uyguladığı işlemler ile bu sorundan kısa sürede kurtulabilir, sağlığınızı tehdit eden unsurları ortadan kaldırabilirsiniz.

Tahtakurusu Zehirli midir?

Tahtakurusu zehirli değildir ama salgıları alerjiktir. Dolaştıkları yerlerden taşıdıkları mikroplar ile yaşam alanımızı istila eden tahtakurusu, geceleri aktif hale gelirler. Küçük yapıda ve fark edilmesi zor olan tahtakurusunun ısırması sonucu; kızarma, kızarıklık ve kaşıntı gibi belirtiler verir. Özellikle astım ve alerjik reaksiyonları olan kişiler dikkat etmelidir. Yürüyen en tehlikeli böcek türüdür. Yüzlerce türü bulunmaktadır.

Yürüyen En Tehlikeli Haşere Tahtakurusu

Yürüyen en tehlikeli haşerelerden biri  de tahtakurusu. Sıcaklıkların yükselmesi ile beraber tahtakurusu nasıl yok edilir sorusu sıkça sorulur oldu. Yüzlerce türü bulunan tahtakurusu genellikle sarı ve kahverengidir. 5-6 cm boyunda olan bu tür üreyerek 250-300 yumurta bırakabilir. Gündüzleri dolap ve çatlak yerlere saklanan tahtakurusunun fark edilmesi zordur. Isırıkları ile insanların kanını emen tahtakurusu ilaçlama işlemi ile yok edilmelidir. Garanti İlaçlama firmamızda tahtakurusu ilaçlama fiyatları oluşturulurken;

  • Haşerelerin yayıldığı alanın metrekaresi
  • İlaçlama sırasında kullanılacak ilaç miktarı
  • İlaçlama yapılan haşerenin türü ve yoğunlu belirleyici olur.

Tahtakurusu ilaçlama ve haşerelerle ilgili aklınıza takılan bütün sorular için firmamızı 7/24 arayabilir, indirimli fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Tahtakurusu İlaçlamadan Sonra Yapılması Gerekenler

Tahtakurusu ilaçlamadan sonra yapılması gerekenler sağlığımız açısından oldukça önemlidir. Haşerelerin yok edilmesi için kullanılan kokulu ilaçlar, doğru bir şekilde sterilize edilmediğinde ağır sonuçlar doğurabilir. Bunun için çalışacağınız firmayı doğru seçmek önemlidir. Tahtakurusu ile mücadele için uyguladığımız ilaçlama işleminin aşamalarını sıralayacak olursak;

  • Öncelikle ilaçlama yapılacak alan hazır hale getirilir.
  • İlaçlama yapılacak yerden günlük kullandığımız eşyalar kaldırılmalı, mümkün değil ise iyi bir şekilde korunmalıdır.
  • Çocukların bağışıklık sistemi zayıf olduğu için, işlemin yapılacağı alandan çocukları ve kullandıkları eşyaları uzaklaştırmamız gerekir.
  • İlaçlama bittikten sonra ortam en az 2 saat havalandırılarak ilacın etkisinden arındırılır ve temizlik işleri bittikten sonra, rutin yaşama geri dönülür.

Tahtakurusu ile mücadele etmek ve sağlığınızı tehdit eden haşereleri ortadan kaldırmak için firmamızı 7/24 arayabilir, uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir