Garanti İlaçlama

Tesbih Böceği İlaçlama

Tesbih böceği ilaçlama firmamız ile siz tesbih böceği ile mücadele etmeden tüm işi bize bırakın.

Tespih böceği çok ayaklı olup küçük haşere grubunun bir parçasıdır. Boyları türlerine göre değişken olan bu haşereler birkaç mm den 3 cm kadar olan türleri de vardır. Vücudunun üstü bir kabukla kapalı olup bölmeli haldedir. Vücut üzerindeki kabuk bölmeleri arasında yumuşak deri bulunur. Tesbih böceği bunun sayesinde kendisine tehlike geldiğinde kendini yuvarlayarak tespih tanesi şeklini alır. Zaten ismini de buradan alır. Türüne bağlı olarak farklı renklerde olabilirler. Renk olarak gri, kül rengi, kahverengi ve mat renklerde olabilirler. Tespih böceğinde de bütün haşere türlerinde olduğu gibi baş kısmında 1 çift antenleri vardır.

Tespih böceği yaşam alanı olarak pis rutubetli ve nemli yerleri tercih ederler. Genellikle evlerin banyo, tuvalet, mutfak, çatı ve bodrumunda bulunurlar. Tespih böcekleri evin iç kısmında ise saksıların dip kısımlarında, kapı ve pencere diplerinde bulunurlar.

Besin olarak bitkisel beslenirler. Çok nadir olarak hayvansal ürünlerden tüketenler vardır. Evlerde açıkta bıraktığımız sebze ve meyvelerden beslenir. Açıktaki bu sebze ve meyvelerden yedikten sonra salyalarını ve dışkılarını bırakırlar. İnsanlar sebze ve meyveleri yıkamadan tükettiği zaman bu haşere salyaları ve yumurtalarını tüketmiş olurlar.

Tespih böceğinin salyasını tüketen insanlar mikrop ile tanışmış olur ve bu salyalar ile gelen hastalığı kapmış olur.
Bazı türleri insanları ısırır ve insandan kan emer.

Tespih böcekleri, geceleri daha çok aktiftirler. Gündüzleri ise pasif olarak dinlenirler. Beslenme işini genellikle geceye saklarlar. Ayrıca.ayrıca evdeki saksılara da zarar verirler.

TESPİH BÖCEĞİ İLACI VE TESPİH BÖCEĞİ İLAÇLAMASI

Tespih böceği ilaçları özel olarak hazırlanan karışımlar ile yapılır. Tespih böceği ilaçlaması kolay fakat tecrübe ister. Her haşere için kullanılan ilaçlar farklı olduğu için mutlaka ilaçlama firmasından bilgi isteyin.

TESPİH BÖCEĞİ İLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR

Tespih böceği ne ile beslenir?

Tespih böceği otçul olarak beslenirler. Fakat zaman zaman yiyecek bulamadıklarında etçilde beslenebilirler. Tarla ve bahçelerde bitkilerin köklerini yiyerek beslenen tesbih böcekleri, ev içlerinde ise saksı ve süs bitkilerinin diplerine yerleşerek bitkilere zarar verirler.

Tespih böceğinin zararları nelerdir?

Tespih böceği evlerdeki süs ve saksı çiçeklerinin diplerine yerleşerek, bitkilerin köklerini kemirirler ve bu yolla bitkilerin gelişmesini engellemiş olurlar. Ayrıca ev içlerinde açıkta kalan yiyecekler üzerinde gezen Tespih böcekleri, bu gıdalar üzerine dışkılarını ve salyalarını bırakırlar. Bu gıda maddelerini tüketen insanlara ise mikrop ve hastalık bulaştırırlar. Tespih böcekleri dış mekanlarda tarla ve bahçelerde yetişen bitkilerin köklerini kemirerek bitkilerin gelişimini engellerler. Bu yolla da meyve ve sebze yetiştiricilerine büyük zararları olur.

Tespih böceği insanı hasta eder mi?

Tespih böceği bitkilerin ve ev içlerinde açıkta bırakılan gıda maddeleriyle beslenir ve bu gıda maddelerinin üzerine dışkı ve salya bırakırlar. Bu gıda ürünlerini ve bitkileri tüketen insanlar bu yolla çeşitli bulaşıcı hastalıklara maruz kalırlar.

Tespih böceği nerede yaşar?

Tespih böceği yaşam alanı olarak kendilerine nemli ve rutubetli alanları seçerler. Pis kokulu ve küflü mekanlarda, binaların bodrum katları ve tavan aralarında bulunurlar. Tespih böcekleri yiyecek bulmak amacı ile ev içlerinde mutfak,banyo, tuvalet gibi alanlara yerleşirler.

Tespih böceği ile mücadele ne zaman yapılmalı?

Tespih böceği görüldüğü anda mutlaka, ilaçlama konusunda profesyonel çalışan ilaçlama ekibine sahip, garantili ve güvenilir ilaçlama şirketine ilaçlama yaptırmaktır.

Tespih böceği ilaçlamasında hangi ilaçlar kullanılır?

Tespih böceği ilaçlaması sıvı kokulu ilaçlarla, püskürtme yöntemi ile yapılır. Ne olduğu belli olmayıp rastgele alınan ilaçlar, tespih böceği ile mücadele de kesin sonuç vermez. Tespih böceği ilaçlaması, ilaçlama şirketleri tarafından usulüne uygun olarak yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir